Pokud po mně něco chcete, pravděpodobněji se vám toho dostane, když mě oslovíte tady: dissendium.blog.cz. Tady se podívám jednou za tři měsíce, když mi přijde mail od blog.cz.

Fonty

17. února 2011 v 22:04 | Anne
Vybavuji svůj photoshop, k tomu patří i stahování fontů (písma). Chtěla jsem se s vámi podělit o jednu skvělou stránku, kde se nacházejí opravdu krásné kousky. U některých jsem obdivovala jejich ladnost, eleganci, nápad, správné rozpaly (mezery mezi jednotlivými písmeny). Úplné umělecké díla!


Než na mne zase někdo vychrlí: Jak se to stahuje?

U písma, které vás zaujalo, kliknete na download (vybírejte podle operačního systému). V počítači si jej odzipujete (pokud jich stahujete víc, nakupte si je do jedné složky). V Ovládacích panelech ve vzhled a přizpůsobení klikněte na Písma. Ve starších Windowsech by tam měla být jakási položka Nainstalovat nové písmo, vyhledání složky a fontů v ní a pak možnost uložení do složky Fonts (když tak si to přečtěte v nápovědě). Sedmička má tu výhodu, že přímo všechny stažené písma najednou překopírujete do přehledu, již nainstalovaných písem a samy se instalují.

Potom si s nimi už jen vesele hrajte, nemrvte je přemrštěnými efekty a užívejte si jejich estetickou i praktickou funkci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermionka | Web | 13. března 2011 v 12:20 | Reagovat

děkuji za typ, trochu mě to vyvedlo z míry :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama